Виховна робота

Головна » Виховна робота   

 

 

Міжнародний день спорту

Щорічно 6-го квітня у світі відзначається Міжнародний день спорту на благо розвитку та миру, що був започаткований у 2013 році Організацією Об’єднаних Націй разом з Міжнародним Олімпійським Комітетом. Цей день обраний не випадково. Власне 6 квітня 1896 р. у місті Афіни розпочалися перші Олімпійські ігри сучасності.

 

Глобальною темою 2023 року є «Спорт для людей та планети».

Україна щороку активно долучається до відзначення цього свята, розуміючи, що спорт має унікальну силу для того, щоб сприяти об’єднанню людей навколо миру, дружби та розвитку. Численна кількість спортсменів України і прихильників здорового способу життя показує білу картку на знак миру та спокою в світі.

Біла картка White card!, яка також отримала назву «Карта чесної гри»,  спрямована на просування спортивної майстерності. Вона винагороджує позитивну поведінку на полі стверджує Дружбу, Повагу, Досконалість, Солідарність!

Здобувачі освіти Василівської філії Тиврівського ліцею долучилися до традиційної щорічної акції руху White Card,  шляхом підняття білої картки (#WhiteCard) «Спорт на благо розвитку та миру»  і висловили своє бажання жити та сприяти миру, здоровому способу життя, фізичній і інтелектуальній активності та загальному розвитку нації.

 

 

 

 

 

 

 

 

Національний тиждень читання поезії

 

«Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі»

                                               Ліна Костенко

  У Василівській філії Тиврівського ліцею стартував Національний тиждень читання поезії: 2024 «Ріки незмінно течуть додому».

  Темою Національного тижня читання поезії 2024 є "Дім". Поняття «дім» для кожного українця і українки набуло щемкого й навіть сакрального значення. Дім для нас тепер про повертання і чекання, про безумовну віру в тих, хто за цей дім бореться. Дім – це світло, котре гріє, навіть, коли вас розділяють тисячі кілометрів. Дім – це чуття себе частиною чогось більшого, частиною родини. Дім – це Україна.

У вступному слові до поетичних читань у 8 класі учні переконалися, що віддавна саме її величність Поезія миттєво реагувала на всі події, що змінювали режим життя, хід історії. Поетичне слово,зранене, болюче, лине з фронту, озивається в наших душах гіркотою розлук, розпачливим стогоном, а також вселяє надію на перемогу. Так було, є і буде. Спочатку поезія, а потім буде проза...Але спочатку поезія!!!

Учні читали вірші про рідний дім сучасних українських авторів, звучали пісні у виконанні Іво Бобула, Миколи Прокопова та Алекса Козаря. На екрані - затишні хатини змінювалися руїнами Маріуполя, Херсону.

Усі погодилися з думкою, що "Рідний дім - це наші крила, навіть якщо в домі тім війна"

 

Пліч-о-пліч .Змагання з волейболу ІІ етап

В рамках ІІ територіального етапу загально-національного проєкту "Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги ", 07.03.2024р.пройшли змагання з волейболу серед юнаків закладів загальної середньої освіти Тиврівської територіальної громади. 
В змаганнях взяли участь 58 юних волейболіста із 7 закладів Тиврівської громади.
В результаті змагань перемогу здобули: І місце -  команда Тиврівського ліцею Тиврівської селищної ради, ІІ місце -  Василівська філія Тиврівського ліцею, ІІІ місце - Строїнецький ліцей.

 

 

 
Змагання з волейболу І етап
У Василівській філії Тиврівського ліцею відбувся І етап змагання з волейболу.  Кращі гравці усіх команд увійдуть до складу збірної команди закладу, яка братиме участь у ІІ етапі змагань.

 

Міжнародний День рідної мови

Мова – одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ.

21 лютого відзначається Міжнародний День рідної мови. Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. В Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема мови на українських землях нараховує кілька століть.

До відзначення Міжнародного Дня рідної мови долучилася шкільна родина Василівської філії Тиврівського ліцею. 21 лютого в стінах нашої школи проводились такі заходи:

1. Інформаційний журнал " Мова - краса і сила" (7 - 9 класи).

2. Мовний квіз для учнів 5 - 9 класів.

3. Інформаційна година у 6 класі на тему: " Яка чарівна рідна мова."

4. Бесіда "Українська - наша рідна мова".(4 клас)

Дані заходи розроблені учителями української мови та літератури для того, щоб показати учням красу та багатство української мови за допомогою народної творчості, творів письменників та поетів; викликати бажання вивчати рідну мову, милуватися її красою; розвивати мовленнєві здібності учнів; виховувати любов до рідної землі, свого народу та рідної мови.

 

 

 

 

 

 

 

День Героїв Небесної Сотні

18-20 лютого в Україні відбулись розстріли мирних протестувальників у центрі європейського міста Києва. Ці події перевернули і сколихнули весь цивілізований світ. Результатом стало повалення кривавого політичного режиму та зміна геополітичного руху України від гніту росії до євроінтеграції. Ціна - життя Героїв Небесної Сотні.

В ці дні  здобувачі освіти Василівської філії Тиврівського ліцею,як і вся Україна та світ, вшановують подвиг беззбройних борців за свободу України.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16 лютого в Україні святкують особливе свято — День єднання.

Головна мета цього дня — показати єдність українського народу, згуртованість українців навколо національної ідеї, а також, що ми – єдиний народ і хочемо жити в мирі. З нагоди свята було проведено: серед учнів початкових класів флешмоб «Фото єднання», класними керівниками та педагогом - організатором виховні години, тематичні інформування, квест-подорожі. Під час яких кожен здобувач освіти вкотре переконався, що єдність – це віра у світле завтра держави!

 

 

 

 

 

 

 

 

Пліч-о-Пліч.Нагородження

У Василівській філії Тиврівського ліцею відбулось нагородження учасників ІІ етапу змагань з футзалу серед учнів 1-4 класів у рамках Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу "Пліч-о-пліч".

 

 

 

ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

В день Соборності та Злуки,

З заходу на схід.

Всі візьмемося за руки

Бо один ми рід.

 

  Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну, незалежну, соборну державу та є результатом складного і довготривалого процесу її формування. Так, 22 січня Україна відзначає День Соборності, приурочений до Акту об'єднання цього дня Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

  З метою формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України у Василівській філії Тиврівського ліцею 22 січня було організовано та проведено ряд заходів:

виховні години для учнів 2-4 кл. «Ми – діти своєї країни» (вчителі початкових класів);

виконання українських народних пісень та гімну України школи;

виховна година – бесіда «Україна – єдина Соборна держава»

  

 

 

ПЛІЧ-О-ПЛІЧ

Учні 3-5 класів Василівської філії Тиврівського ліцею провели 17.01.24 " Спортивні естафети" згідно щотижневого фізкультурно- оздоровчого спортивного заходу"Пліч-о-пліч"(учителі фізкультури Олійник С.А. Троянчук Н.О.) Під час відпочинку діти проявили свою активність, спортивні навички, організованість.

 

 

 

 

 

 

 "Пліч-о-пліч",

30 листопада 2023 року в рамках проєкту "Пліч-о-пліч", учителем фізкультури Лахманюком В.Є.,проведено Cool games між учнями 5-8 класів.

 

Цього року на 28 листопада припадає #ЩедрийВівторок - українська частина глобального руху #GivingTuesday. Особлива увага організаторів руху приділяється ініціативі #ЩедрийВівторокДіти, що була започаткована для залучення дітей до добрих справ та розвитку культури благодійності серед молодого покоління.

  Вчителі Василівської філії Тиврівського ліцею для "Доброго уроку" використали спеціальну презентацію та методичні матеріали розроблені організаторами руху #ЩедрийВівторок

  Учні Василівської філії діляться своїми добрими справами під хештегами #ЩебільшеДобра #ДоброМаєЗвучатиГолосно

 

 Цього року на 28 листопада припадає #ЩедрийВівторок - українська частина глобального руху #GivingTuesday. Особлива увага організаторів руху приділяється ініціативі #ЩедрийВівторокДіти, що була започаткована для залучення дітей до добрих справ та розвитку культури благодійності серед молодого покоління.

  Вчителі Василівської філії Тиврівського ліцею для "Доброго уроку" використали спеціальну презентацію та методичні матеріали розроблені організаторами руху #ЩедрийВівторок

  Учні Василівської філії діляться своїми добрими справами під хештегами #ЩебільшеДобра #ДоброМаєЗвучатиГолосно

 

З метою вшанування пам'яті жертв Голодомору та виховання в учнів ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження державних традицій 24 листопада 2023 року у Василівській філії Тиврівського ліцею були проведені інформаційно - просвітницькі заходи.

  Для учнів 2-4 класів була проведена година пам'яті і скорботи "Голодомор - біль душі та пам'ять серця". Виховна година завдяки емоціям співпереживання не залишила байдужим жодного учасника зібрання.

  Для учнів 5-9 класів класними керівниками підготовлені та проведені виховні години за темами: "Вогонь скорботи в серці навіки", "Незгасаюча біль народу", "Горить свіча, а може то душа...", "Чорні сторінки української історії".

  На уроках історії Безуглий Віктор Васильович показав учням 5-9 класів документальні фільми "Я про них пам'ятатиму", "Голодомор 1932-1933 років".

  Представниками учнівського самоврядування та педагогом- організатором Бушуєвою Л.В. проведений захід "Пам'ять не вмирає". Хвилиною мовчання вшановано пам'ять всіх загиблих.

Одразу після заходу відбулась спільна хода до сільського пам'ятника жертвам голодомору та політичних репресій та акція "Запали свічу пам'яті".

 

 

 

 

 

Учні 3-5 класів 23 листопада провели "Шкільні ігри" згідно щотижневого фізкультурно- оздоровчого спортивного заходу"Пліч-о-пліч"( керівники Олійник С.А. Жовмір А.О.) Під час відпочинку діти проявили свою активність, спортивні навички,організованість.

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи, у який вшановують громадянський подвиг, патріотизм і мужність людей, що виступили на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору під час подій Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013-2014 років. Ці доленосні події згуртували увесь український народ навколо високої мети - відстоювання незалежності України, її стабільного розвитку у європейському співтоваристві.

З нагоди цього свята у Василівській філії Тиврівського ліцею проведено низку заходів. В усіх класних колективах відбулися бесіди, інформаційні хвилинки, уроки мужності, перегляди документальних роликів, де згадали події Майдану і вшанували пам'ять загиблих в ті дні. У нашому закладі зберігається кусочок бруківки, взятий з барикад на вулиці Інститутській, на якій було протистояння між майданівцями-протестувальниками та беркутівцями.

  Відзначаючи День Гідності та Свободи, ми сповнені гордістю за наших співвітчизників, які понад усе цінують свободу і гідність та продовжують боронити Україну від зовнішньої агресії.

 

 

 

Учень 5 класу Ясинський Олександр зайняв І місце в І етапі XIV Міжнародного мовно-літературного   конкурсу імені Тараса Шевченка. А 17 листопада прийняв участь в ІІ етапі Конкурсу

 

 

"Спів радісний під небом лине,

Летить в блакить парад пісень.

Нехай же стане днем дитини

У всьому світі кожен день»

20 листопада ми відзначаємо одне з найдобріших свят на землі — Всесвітній день дитини. Гречко Галина Анатоліївна з учнями 2 класу провела виховну годину на тему: "Дитина - найголовніший скарб суспільства", адже  діти — найдорожче багатство кожної людини. Вони майбутнє держави, яке формується у сьогоденні. Заради їх щастя ми готові долати всі труднощі і перешкоди. У них надія на щасливе майбутнє наших сімей, всього українського роду.

 

 

 

 

16 листопада учні 4 класу  провели День толерантності під девізом: "Ми різні - в цьому наше багатство. Ми разом - в цьому наша сила"

 

Фізкультурно-оздоровчі заходи у рамках проєкту "Пліч-о-пліч"

Щоб учні були сильними, здоровими, дружними, уміли працювати в команді, підтримувати один одного, в рамках Всеукраїнського проєкту "Пліч-о-пліч" вчителем фізичної культури Лахманюком В.Є. були проведені змагання з баскетболу між учнями 8-9 класів. Діти проявили зацікавленість, вдосконалювали техніку передачі-ловлі м'яча, розвивали спритність, рухливість.

 Учасники змагань зробили висновок, що спорт необхідний для всіх, адже активний відпочинок - це заряд бадьорості та енергії.

Усі змагання в майбутньому будуть спрямовані на підвищення рівня фізичної підготовленості учнів, аби молодь була успішною та щасливою.

 

 "Людина починається з добра"- саме таке гасло звучало цьогоріч у нашому закладі під час відзначення Всесвітнього дня доброти.

Учителями та учнями Василівської філії Тиврівського ліцею була проведена велика робота і нам здається ,що частина доброти залишилася  у серцях наших вихованців.

Цими заходами ми хотіли показати ,що кожна людина повинна поспішати робити добро, не бути байдужим до чужого горя, завжди надавати допомогу нужденному, бути уважним до проблем тих, хтопоруч з нами

Дарувати добро - це їхнє покликання.

Манюк Люба, Леонова Маргарита, Бзова Софія, Слабко Таня, Калашнікова Мирослава, Фурман Максим, Муляр Артем, Леонова Юля, Леонов Ілля, Артим Аліна, Журат Олексій ділом доводять,  що доброта необхідна кожній людині. Щотижня діти роблять добрі справи:  власноруч готують і розносять людям смаколики, а також готові прийти на допомогу всім, хто цього потребує.

 

 

 

 

Всесвітній день молоді

 Команда учнівського самоврядування "Нове покоління" презентує флешмоб до Всесвітнього дня молоді "Ми молоді, а значить сильні", яке відзначається щорічно 10 листопада.

Всесвітній день молоді - свято тих, хто змінює світ!

 

День української писемності та мови відзначається сьогодні, 27 жовтня. Цьогоріч за традицією відбувся радіодиктант національної єдності, який мав назву "Дороги України". Авторкою тексту стала поетеса, перекладачка, авторка прозових творів Катерина Калітко, а прочитав його актор та театральний режисер Олексій Гнатковський.

Здобувачі освіти та учителі Василівської філії Тиврівського ліцею долучились до написання радіодиктанту національної єдності, мета якого - об'єднання людей навколо України в усьому світі.

 

 

 

"Яким я бачу майбутнє України після перемоги "

 

 

 

День Героїв Небесної Сотні.

З метою гідного вшанування подвигу учасників Революції Гідності, щороку 20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні.

Учні 5-9 класів під керівництвом педагога-організатора Підлісної Анжеліки Спартаківни провели виховний захід "Україна-територія гідності та свободи", під час якого переглянули фільм "Янголи Майдану" та вшанували пам'ять Героїв хвилиною мовчання.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

До Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні серед учнів школи було проведено акцію "Янголи пам'яті" та оформлено куточок пам'яті загиблим.

 

 

 

До Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні серед учнів школи планувалося провести акцію "Долоньки Миру та Добра", але нажаль почалася повітряна тривога і учні створювали долоньки в укритті.

 

 

 

 

День єднання

16 лютого в Україні відзначають День єднання. Відповідний Указ “Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства” був підписаний Президентом України Володимиром Зеленським рівно рік назад напередодні повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Державне свято мало посилити консолідацію українського суспільства, проявити стійкість до зростання гібридних загроз та інформаційно-пропагандистського впливу на нашу свідомість.

Учні Філії проявили творчість та створили "Дерево Єднання ", на якому позначені усі якості українського народу.

Ми єдині, Ми сильні, Ми разом!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

День Соборності України

Тематичні виховні години, бесіди, конкурс малюнків, читання віршів про Україну,  перегляд відеофільмів про День Соборності України  - таким є перелік заходів, що відбулися напередодні державного свята. Особливо зацікавив учнів 4 класу урок державності, проведений учителем Гершуном Т.О. Учні на долоньках синього і жовтого кольорів писали, що для них є Україна, та прикріплювали на карту.

 

 

 

 

 

 

          

        

       

 

 

 

 

 

 

 Збір гуманітарної допомоги військовослужбовцям .

 

 

 

 

 

 

 

     Посвята в козачата учнів 5 класу.

 

 

 

 

 

Всеукраїнська дитяча-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»).

 

 

 

 

Виховний захід  до  «Дня пам'яті жертв

 Голодомору 1932-1933 рр

 

 

 

 

Участь учнів школи у районному Форумі « Ми українці»

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                         Небесна сотня

 

 

 

 

Вікритий виховний захід « Кожному миле його слово рідне» 3 клас

 

 

 

 

Лінійка до Дня Соборності України

 

 

 

День Вишиванки

 

 

 

 

День миру

 

 

 

 

 

 

 

 

Відкритий виховний захід   «Я –  Українець» 4 клас

 

 

 

 

 

 

 

 

                                   Благодійна акція « Пригости солдата»

 

 

 

 

 

 
   

НОРМАТИВНО-ПРАВОВА БАЗА З  

 

ПИТАНЬ НАЦІОНАЛЬНО - ПАТРІОТИЧНОГО

ВИХОВАННЯ

 

 

КОНЦЕПЦІЯ НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ

 Додаток до наказу Міністерства освіти і науки України від 16. 06. 2015 р.  № 641 "Концепція національно-патріотичного виховання дітей та молоді"

Додаток до наказу Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 р. № 641 "Методичні рекомендації щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах" 

 

Додаток до наказу Міністерства освіти і науки України від 16.06. 2015 р. № 641 "Заходи щодо реалізації концепеції національно-патріотичного виховання дітей та молоді".

 

 

Україна пам'ятає, світ визнає!

Цьогоріч 26 листопада в Україні вшановують 90-ті роковини Голодомору 1932-1933 років, який спричинив кровавий сталінський режим.  Сьогодні цей день має особливе та болюче значення для кожного українця, адже, через стільки років після геноциду, російські окупанти знову намагаються знищити українську націю.

Про історію Голодомору та про жертв у Тиврівській територіальній громаді, в точності у  с. Василівка розповідав учням учитель історії Романський В.В.

 

 

 

День Соборності України

День Соборності України у філії І-ІІ ст. с.Василівка ОЗЗСО І-ІІІ ст. смт.Тиврів Тиврівської селищної ради пройшов у два етапи: тематична лінійка,під час якої виконали Гімн України,створили "живий ланцюг" Єднання,пом'янули захисників Донецького аеропорту- кіборгів.Другим етапом Дня Соборності став патріотичний квест "Україна- єдина".Змагалося 5 різновікових команд.Учні демонстрували знання на 5  зупинках: з історії України - на "Історичній", з географії - на "Туристичній", з народної творчості- на "Творчій"," Вишиваній","Святковій".Підсумком роботи стали: створені туристичні    буклети для п'яти регіонів України,розгадані історичні кросворди,підібрані приказки і прислів'я про силу єдності,створена карта "Україна вишивана",вивчена нова сучасна колядка.

 

Міжнародний день птахів

Міжнародний день птахів – екологічне свято, яке відзначається щорічно, 1 квітня. 

Міжнародний день птахів проходить щорічно в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» і не випадково саме у квітні. 

1 квітня 1906 підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. День птахів — це не тільки річниця Конвенції, але і час прильоту пернатих із зимівель. За традицією в цей час в очікуванні пернатих розвішуються шпаківні, дуплянки та інші "пташині будиночки". Повернення птахів святкується також як прихід весни. Вперше цей день, як масове дитяче свято, стало проводитися в Сполучених Штатах Америки. Організатором виступив педагог з містечка штату Пенсильванія. Незабаром його підтримала одна з популярних газет «Пітсбургська телеграфна хроніка», яка стала популяризувати це свято. 

19 березня 1902 була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів, корисних сільському господарству, яка вступила в силу в кінці 1905-го.

 18 жовтня 1950-го в Парижі була підписана Міжнародна конвенція про охорону птахів, яка прийшла на зміну документа 1902 року. У ній окрім «корисних» птахів називалися і птахи «шкідливі», до яких, зокрема, потрапили майже всі яструбині.

 З цього часу список пернатих, що зникають, поповнюється — на Землі вже зникли понад 160 їх видів і підвидів. У Європі під загрозою зникнення понад 50% птахів. В Україні налічується близько 360 видів. Разом з птахами, які можуть залітати на територію країни — близько 456 видів. До останнього видання Червоної книги України (2009) включено 87 видів птахів.

Філія І-ІІ ст.с.Василівка Опорного закладу ЗСО І-ІІІ ст.смт Тиврів долучилася до акції "Змайструй годівнички", фотографували птахів та малювали малюнки.

 

Під час місячника «Цінності» в 3 класі НУШ проведено урок - квест  «Україна – єдина країна»

 

 

 

Учні 4 класу працюють над проєктом «Хай в серці кожної дитини живе любов до України».

 

5 клас «Людина починається з добра». в рамках проєкту "З Україною в серці"

 

 

7червня серед учнів 6 класу було проведено виховний захід "Добро-це світло" в межах виховного проекту "Від я до Я"

 

 

 

 

Учнями 7-го класу був проведений відкритий захід  "Як стати успішною людиною?"

Проєкт "Ключі до успіху"

 

 

9 клас

Проєкт "Я - Ми- Родина - Україна"